Na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca ?

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca?

 

jakie-łóżko-wybrać 

Żyjemy w kulturze, która chce nas pozbawić snu i wymaga od nas aktywności 24/7.Pracujemy więcej i dłużej, często pod presją czasu, w stresie i napięciu. Wszyscy cierpimy z powodu niedoboru snu i nadmiernego stresu. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy jak ważny jest sen-odpowiada za regenerację mięśni, naskórka, ośrodkowego układu nerwowego, reguluje pracę narządów wewnętrznych, obniża poziom stresu oraz wspomaga koncentrację i odporność. Odpowiednio dobrany materac to klucz do odnowy organizmu i zdrowego snu.

Zakup odpowiedniego materaca to nie lada wyzwanie. Ogromna liczba materacy jednego rodzaju może przyprawić o zawrót głowy. Materace kieszonkowe, sprężynowe, lateksowe, piankowe, termoelastyczne? Na jaki materac się zdecydować?

 

Cechy materaca, na które warto zwrócić uwagę 

Jako, iż materac powinien być solidnym podparciem dla całego ciała podczas snu, należy dobrać go niezwykle starannie. Jedną z najważniejszych cech, która powinna stanowić o wyborze odpowiedniego materaca jest oczywiście jego twardość. Czy twardy materac polecany jest każdemu? Czy przekonanie, że im bardziej twardszy materac , tym jest lepszy, jest tak naprawdę zgodne z prawdą? W żadnym razie ,ponieważ stopień twardości materaca powinien zostać indywidualnie dopasowany do danej osoby. Materac powinien w naturalny sposób dopasowywać się do krzywizn kręgosłupa. Osobom puszystym poleca się wybierać materace o większej twardości, natomiast osobom szczupłym te bardziej miękkie.

 

Nowoczesne materace termoelastyczne

Ten rodzaj materacy zaliczany jest do najbardziej komfortowych, ponieważ specjalna pianka dopasowuje się do ciała pod wpływem temperatury ciała. Jest to niezwykle komfortowy produkt, który idealnie spełni swoje zadanie w wielu sypialniach, a przede wszystkim tam, gdzie od materacy wymaga się zagwarantowania najwyższego komfortu snu. Materac z pianki termoelastycznej polecany jest osobom, które cierpią na choroby ortopedyczne, bóle kręgosłupa, bóle mięśniowe czy stawowe. Materac tego typu polecany jest również pacjentom leżącym, ponieważ przeciwdziała powstawaniu odleżyn. Jest to zakup wart swojej ceny, ponieważ wytrzymałość tego typu materacy liczona jest w wielu latach.

 

Materace kieszonkowe typu multipocket

Multipocket to po prostu zwiększenie liczby sprężyn w materacu, które przypadają na dana powierzchnię. W materacu multipocket znajduje się zatem więcej sprężyn niż w typowym materacu sprężynowym. Wszystko to wiąże się ze znaczne lepszym podparciem ciała podczas snu. Każda sprężyna umiejscowiona jest w oddzielnej kieszonce. Ten typ materacy polecany jest osobom, które podczas snu budzą się kilkukrotnie w ciągu nocy, ponieważ ich mięśnie są w stałym napięciu. Dzięki systemowi multipocket poszczególne strefy ciała uzyskują komfortowe podparcie, znikają zatem wszelkie niedogodności bólowe.

 

Materace lateksowe

Jest to grupa materacy, która wyjątkową elastyczność i trwałość zapewnia wypełnienie, jakim jest mieszanka naturalnego mleczka kauczukowego z lateksem syntetycznym. Takie połączenie przyczyniło się do tego, że materace lateksowe są niezwykle odporne na proces użytkowania i przez długi czas zachowują swój pierwotny kształt i właściwości. Materace lateksowe bardzo dobrze podpierają mięśnie, odciążają kręgosłup , zapewniając tym samym pełny relaks i odprężenie organizmu. Właściwości te sprawiają , że materace te bardzo często traktowane są jaklo produkty ortopedyczne polecane również małym dzieciom czy osobom cierpiącym na schorzenia i bóle kręgosłupa. Modele te posiadają również właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, zapobiegają również powstawaniu i gromadzeniu się roztoczy, dzięki czemu doskonale sprawdza się w przypadku osób borykających się z alergiami. Materace lateksowe dzięki „porowatej „strukturze i specjalnym kanalikom zapewniają także odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz wkładu oraz sprzyjają wchłanianiu wilgoci i szybkiemu jej odparowaniu.

 

Podsumowanie

Pełnowartościowy odpoczynek jest zależny od naszych wyborów oraz przyzwyczajeń. Warto wypracować sobie odpowiednie nawyki, które zapewnią nam maksymalną regenerację. W walce o zdrowy sen, nie zapominajmy jak istotne jest otoczenie. Odpowiednie oświetlenie,zapewnienie ciszy i spokoju jest tak samo ważne jak wybór odpowiedniego materaca.

 

 

Artykuły
Pozycja snu, a wybór poduszki idealnie dopasowanej.

Pozycja snu a wybór poduszki idealnie dopasowanej

Sen jest bardzo ważnym elementem życia. Przyjmuje się, że fazy snu rozkładają się następująco  po każdej godzinie płytkiego snu NREM (SEM) następuje 30 min. snu głębokiego REM, w którym następuje właściwy wypoczynek. W sumie cykl taki trwa 1,5h. Efektywny wypoczynek powinien obejmować ok.5 takich nieprzerwanych faz. Nieprawidłowa pozycja w trakcie snu często jednak zaburza jego prawidłowy przebieg.

 

 

Ochraniacz na materac-wydatek słuszny czy nie? Jak wybrać najlepszy ochraniacz na materac?

Ochraniacz na materac - wydatek słuszny,czy nie? Jak wybrać najlepszy ochraniacz na materac?

Urządzając sypialnie w głównej mierze skupiamy się na wyborze odpowiedniego, pięknego łóżka czy wygodnego materaca, zapominając często o tym, co należy zrobić ,aby nasz materac służył nam przez wiele długich lat. Eksperci sklepu internetowego Mania Spania przygotowali kilka prostych porad, aby wybrany ochraniacz okazał się strzałem w dziesiątkę.

 

 

Stelaż - na co zwrócić uwagę ?

Stelaż - na co zwrócić uwagę ?

Nie ulega wątpliwości, że komfortowe łóżko jest gwarancją zarówno zdrowego, jak i efektywnego snu. Przekłada się to bezpośrednio na nasz nastrój i energię do działania. Większość osób skupia się na wyborze łóżka i odpowiedniego materaca. Tymczasem ogromną role odgrywa prawidłowo dopasowany stelaż. To właśnie on jest podporą materaca.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl