Ochraniacz na materac-wydatek słuszny czy nie? Jak wybrać najlepszy ochraniacz na materac?

 

Ochraniacz na materac - wydatek słuszny,czy nie? Jak wybrać najlepszy ochraniacz na materac?

 

jakie-łóżko-wybrać

 

Urządzając sypialnie w głównej mierze skupiamy się na wyborze odpowiedniego, pięknego łóżka czy wygodnego materaca, zapominając często o tym, co należy zrobić ,aby nasz materac służył nam przez wiele długich lat. Eksperci sklepu internetowego www.maniaspania.pl przygotowali kilka prostych porad, aby wybrany ochraniacz okazał się strzałem w dziesiątkę.

 

Co to jest ochraniacz ?

Ochraniacz na materac- jest to pewnego rodzaju prześcieradło, które posiada właściwości zabezpieczające oraz oddychające, mający na celu zabezpieczenie pokrowca głównego naszego wymarzonego materaca. W ofercie znajdziemy dwa rodzaje ochraniaczy, są to pokrowce, które po rogach są obszyte gumką, przez co ochraniacz nie przesuwa się na materacu. Inne rozwiązanie to ochraniacz na materac w formie nakładki mocowanej na gumki znajdujące się w rogach.

 

W jakich sytuacjach się go stosuje?

Najważniejszą funkcją ochraniacza jest ochrona materaca przed plamami oraz zabrudzeniami. Jest to bardzo istotne w przypadku niemowlaków oraz małych dzieci, które nie potrafią kontrolować swoich potrzeb fizjologicznych. Gdyby taka sytuacja zaistniała ochraniacz należy wyprać w wysokiej temperaturze i ponownie nałożyć na materac. Ochraniacz spełni swoją funkcje w przypadku osób starszych, stale leżących, oraz posłuży kobietom w czasie połogu. Możliwość częstego prania ochraniacza, daje również poczucie bezpieczeństwa alergikom, w ten sposób likwidujemy wszystkie drobnoustroje.

 

Zalety oraz funkcjonalność ochraniaczy

Pierwsza zaletą i raczej najistotniejszą jest wodoodporność i oddychalność ochraniacza. Najlepszym przykładem będzie ochraniacz z firmy Perdormire  https://www.maniaspania.pl/ochraniacz-3-warstwowy-perdormire-30cm ochraniacz ten wykorzystuje 3 różne materiały: tencel, wodoodporną membranę oraz wysokiej jakości jersey, działając tak by wspólnie chronić Twój materac przed zabrudzeniami i wilgocią. Dzięki tkaninie stworzonej na bazie celulozy drzewnej, każdego dnia możesz cieszyć się uczuciem delikatnego chłodu i miękkiego dotyku w swoim łóżku. Możliwość prania zapewni Ci doskonałe właściwość antyalergiczne. Ochraniacz posiada 5 letnią gwarancję.

Tencel to włókno celulozowe nowej generacji zbudowane z nanowłókien naturalnych o znakomitych właściwościach do zastosowania tam gdzie mamy dotyczenia z podwyższoną temperaturą otoczenia lub z wysoką wilgotnością powietrza. Tencel bardzo szybko wchłania nadmiar wilgoci z ciała i natychmiast uwalnia ją do atmosfery. W porównaniu do innych materiałów Tencel charakteryzuje się najwyższym stopniem wchłaniania wilgoci.

Wiele osób twierdzi, iż materace mają swój pokrowiec, który bez problemu można ściągnąć i wyprać w pralce. Okazuje się, że nieliczni z nas to robią, wiąże się to z tym iż zdejmowanie i zakładanie pokrowca jest bardzo uciążliwe, a sam pokrowiec nie mieści się po prostu w pralce. Dlatego więc jest to druga zaleta posiadania ochraniacza. Będzie to idealne rozwiązanie- można go szybko zdjąć i wrzucić do pralki, a założenie go z powrotem na materac nie będzie stanowić problemu.

 

W jaki sposób czyścić ochraniacze?

Zanim podejmiemy decyzje o zakupie ochraniacza, należ sprawdzić w jakich temperaturach można go prać oraz w jaki sposób należy go czyścić. Najlepszy będzie taki, który można wyprać w wysokich temperaturach takich jak np. 90 st.C , ponieważ zniknął wówczas wszystkie silne zabrudzenia. Wysoka temperatura prania pozwala również na usunięcie wszystkich roztoczy, pleśni oraz grzybów.  Ciekawostką jest również to, że niektóre ochraniacze można poddawać sterylizacji w temperaturze 120 st.C, inne zaś wymagają czyszczenia w pralni chemicznej.

 

W jakich rozmiarach występują ?

Ochraniacze występują we wszystkich rozmiarach począwszy od 90/200 do 200/200.Istnieje możliwość zamówienia ochraniacza również w rozmiarach nietypowych.

  

Podsumowanie

Ochraniacz na materac jest niezbędnym wyposażeniem każdej sypialni. Jego głównym zadaniem jest ochrona przed wszelkiego rodzaju zabrudzeniami materaca. Jest to wydatek słuszny, który się opłaca. Dzięki niemu materac na dłużej pozostanie czysty i świeży, zapewniając nam zdrowy, miły i spokojny sen z zachowaniem higieny.

 

Artykuły
Pozycja snu, a wybór poduszki idealnie dopasowanej.

Pozycja snu a wybór poduszki idealnie dopasowanej

Sen jest bardzo ważnym elementem życia. Przyjmuje się, że fazy snu rozkładają się następująco  po każdej godzinie płytkiego snu NREM (SEM) następuje 30 min. snu głębokiego REM, w którym następuje właściwy wypoczynek. W sumie cykl taki trwa 1,5h. Efektywny wypoczynek powinien obejmować ok.5 takich nieprzerwanych faz. Nieprawidłowa pozycja w trakcie snu często jednak zaburza jego prawidłowy przebieg.

 

 

Ochraniacz na materac-wydatek słuszny czy nie? Jak wybrać najlepszy ochraniacz na materac?

Ochraniacz na materac - wydatek słuszny,czy nie? Jak wybrać najlepszy ochraniacz na materac?

Urządzając sypialnie w głównej mierze skupiamy się na wyborze odpowiedniego, pięknego łóżka czy wygodnego materaca, zapominając często o tym, co należy zrobić ,aby nasz materac służył nam przez wiele długich lat. Eksperci sklepu internetowego Mania Spania przygotowali kilka prostych porad, aby wybrany ochraniacz okazał się strzałem w dziesiątkę.

 

 

Stelaż - na co zwrócić uwagę ?

Stelaż - na co zwrócić uwagę ?

Nie ulega wątpliwości, że komfortowe łóżko jest gwarancją zarówno zdrowego, jak i efektywnego snu. Przekłada się to bezpośrednio na nasz nastrój i energię do działania. Większość osób skupia się na wyborze łóżka i odpowiedniego materaca. Tymczasem ogromną role odgrywa prawidłowo dopasowany stelaż. To właśnie on jest podporą materaca.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl