Stelaż - na co zwrócić uwagę ?

 

Stelaż - na co zwrócić uwagę ?

 

jakie-łóżko-wybrać

 

Nie ulega wątpliwości, że komfortowe łóżko jest gwarancją zarówno zdrowego, jak i efektywnego snu. Przekłada się to bezpośrednio na nasz nastrój i energię do działania. Większość osób skupia się na wyborze łóżka i odpowiedniego materaca. Tymczasem ogromną role odgrywa prawidłowo dopasowany stelaż. To właśnie on jest podporą materaca. W końcu to fundament pod nasz idealny materac dlatego warto w niego zainwestować. Obecnie na rynku, znajduje się szeroki wybór stelaży. Zastanawiasz się który wybrać? Sprawdź co proponują nasi Eksperci ze sklepu internetowego maniaspania.pl

 

 

Co to jest stelaż ?

Stelaże to inaczej konstrukcje z połączonych ze sobą drewnianych listewek. Ich podstawową funkcją jest zapewnienie stabilnego podparcia dla materaca. Najczęściej stelaże te wykonane są z drewna brzozowego lub bukowego. Stelaże dostępne są w rozmiarach standardowych oraz w rozmiarach nietypowych na zamówienie.

W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć stelaże proste bez regulacji, stelaże regulowane ręcznie, a także znacznie podnoszące komfort stelaże regulowane elektrycznie za pomocą pilota. Dostępne są również  stelaże otwierane od boku.

 

Stelaż regulowany elektrycznie

Jeśli chcemy zapewnić sobie wyjątkowy komfort snu, warto zastanowić się nad modelem regulowanym elektrycznie. W jego przypadku mamy dużo opcji wyboru położenia, często osobno możemy wyregulować podnóżek i zagłówek, co jest bardzo dużym udogodnieniem. Zaletą jest to, że taki produkt można zamontować niemal w każdym łóżku. To może być najlepszy stelaż do łóżka dla osoby chorej, która spędza w nim wiele godzin każdego dnia lub nie może już chodzić. Można go obsługiwać za pomocą pilota, a napięcie zasilania jest na tyle bezpieczne, że nie wyrządzi nam krzywdy. Stelaże te nadają się do materacy lateksowych oraz do materacy wykonanych z pian termoelastycznych.

https://www.maniaspania.pl/stelaz-elektryczny-double-mobil-t5

 

Stelaż regulowany ręcznie

Alternatywą dla produktu regulowanego elektrycznie jest model ustawiany ręcznie. W  niektórych stelażach regulowany jest jedynie zagłówek, ale możemy znaleźć również takie , gdzie dowolnie ustawić możemy także podnóżek. To idealna opcja dla osób, które cenią sobie wygodę. Ten typ stelaża nadaje się do materacy wykonanych z pian termoelastycznych oraz z pian wysokoelastycznych.

 https://www.maniaspania.pl/stelaz-manualny-double-expert-t5

 

Stelaż prosty - bez regulacji 

Stelaż całościowo wykonany jest z drewna brzozowo-bukowego, klejonego warstwowo. Listwy osadzone są w uchwytach na ramie stelaża. Stelaż przeznaczony jest do każdego typu łóżek. Ten rodzaj stelaża nadaje się również do każdego typu materacy.

https://www.maniaspania.pl/stelaz-manualny-twinpack

 

Stelaż otwierany od boku 

Stelaż do łóżka z pojemnikiem-idealny gdy łatwiej o dostęp do łóżka z boku. Podniesienie stelaża jest bardzo łatwe, dzięki zastosowanym siłownikom pneumatycznym.

https://www.maniaspania.pl/stelaz-manualny-doubel-klasik-bv

 

Podsumowanie

Podsumowując, chcąc dokonać trafnego wyboru stelaża należy zwrócić uwagę na kilka newralgicznych kwestii:

- stopień  elastyczności stelaża, powinien pracować i delikatnie uginać się pod materacem

- rozstaw listewek, odległość pomiędzy listwami nie powinna być większa niż 4 cm

- sposób regulacji warto zoptymalizować do indywidualnych potrzeb i oczekiwań

 

Artykuły
Pozycja snu, a wybór poduszki idealnie dopasowanej.

Pozycja snu a wybór poduszki idealnie dopasowanej

Sen jest bardzo ważnym elementem życia. Przyjmuje się, że fazy snu rozkładają się następująco  po każdej godzinie płytkiego snu NREM (SEM) następuje 30 min. snu głębokiego REM, w którym następuje właściwy wypoczynek. W sumie cykl taki trwa 1,5h. Efektywny wypoczynek powinien obejmować ok.5 takich nieprzerwanych faz. Nieprawidłowa pozycja w trakcie snu często jednak zaburza jego prawidłowy przebieg.

 

 

Ochraniacz na materac-wydatek słuszny czy nie? Jak wybrać najlepszy ochraniacz na materac?

Ochraniacz na materac - wydatek słuszny,czy nie? Jak wybrać najlepszy ochraniacz na materac?

Urządzając sypialnie w głównej mierze skupiamy się na wyborze odpowiedniego, pięknego łóżka czy wygodnego materaca, zapominając często o tym, co należy zrobić ,aby nasz materac służył nam przez wiele długich lat. Eksperci sklepu internetowego Mania Spania przygotowali kilka prostych porad, aby wybrany ochraniacz okazał się strzałem w dziesiątkę.

 

 

Stelaż - na co zwrócić uwagę ?

Stelaż - na co zwrócić uwagę ?

Nie ulega wątpliwości, że komfortowe łóżko jest gwarancją zarówno zdrowego, jak i efektywnego snu. Przekłada się to bezpośrednio na nasz nastrój i energię do działania. Większość osób skupia się na wyborze łóżka i odpowiedniego materaca. Tymczasem ogromną role odgrywa prawidłowo dopasowany stelaż. To właśnie on jest podporą materaca.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl